“A csapat rendkívül sokszínű, ez pedig egy harmonikus és dinamikus munkakörnyezetet alkot”
Interjú Csikós Zsófi rendezvényszervezővel.
Az interjúban Zsófi arról mesélt, hogyan került a ConceptFlowhoz, mi vonzotta a rendezvényszervezésben. A cégnél eltöltött ideje során elsajátított tapasztalatait és a pályakezdőknek szánt tanácsait is megosztotta.
Hogyan találtál rá a ConceptFlowra?
Inkább azt mondanám, hogy a ConceptFlow talált rám. Az egyetem hatodik félévében aktívan kerestem szakmai gyakorlati helyet és mivel tudtam, hogy rendezvényszervezéssel szeretnék foglalkozni, ezért leadtam az önéletrajzomat a MaReSz-hez, akik továbbították néhány ügynökségnek. A ConceptFlow hívott be egy interjúra, ami a mai napig egy meghatározó élményként él a fejemben, mivel a kötetlen hangvételű beszélgetés során nagyon hamar kialakult köztünk a kölcsönös szimpátia. Ennek köszönhetően pedig egyetlen kérdőjel sem maradt bennem, hogy ennek a csapatnak a részese szeretnék lenni és ilyen projekteken szeretnék dolgozni.
Mi az első 5 szó, ami a cégről eszedbe jut, és miért?
Kreativitás, csapatmunka, sokszínűség, változatosság és lelkesedés.
Az iroda egyfajta kreatív műhelyként működik a mindennapokban, ahol rekordidő alatt születnek jobbnál jobb ötletek, amiket együtt dolgozunk ki és közösen valósítunk meg. A csapat rendkívül sokszínű, minden munkatársunk különböző területeken és képességekben erős, ennek az egyvelege pedig egy harmonikus és dinamikus munkakörnyezetet alkot. Ügyfeleink és rendezvényeink egyaránt változatosak, ami az egyik legnagyobb szakmai kihívást is jelenti egyben, hogy mindenkinek megvalósítsuk az elképzeléseit a lehetőségekhez mérten. Ebben a szakmában nem lehet unatkozni, minden napunk más és más és ezt élvezem leginkább. Mindig lelkesít, ha egy újabb ajánlatkérés érkezik, ha megnyerünk egy tendert vagy ha egy rendezvény alkalmával beigazolódnak az elképzeléseink és jól érzik magukat a résztvevők is.
Miért vonzott ez a szakma?
Mi a legnagyobb visszaigazolás, amit eddig kaptál a munkád során?
Mi az, amit szeretnél, ha többen tudnának a rendezvényszervezésről?
Hogy milyen komplex munkafolyamatokra és szerteágazó tudásra van hozzá szükség, hiszen ez az a szakma, ahol egyszerre kell értenünk a cateringhez, a technikához, a bútorokhoz és dekorációhoz, amiket mind az ügyfél igényeinek megfelelően kell biztosítanunk a megadott határidőre és helyszínre. Az is lényeges szempont, hogy ez a munkakör olykor áldozatokkal, korán keléssel, éjszakázással és sok utazással jár, amire szintén sokan nem gondolnak, pedig a részünkről néha nagyfokú rugalmasságot és kitartást igényel.
Hogyan tartasz mindent észben, hogy ügyelsz a részletekre?
Több határidőnaplót és to do list-et vezetek egyszerre, digitális és papír formátumban is, hogy az eseménydúsabb időszakokban se felejtsek el semmit. Így hatékonyabban tudom menedzselni a feladataimat, előre meg tudom tervezni a hetemet és a munka-magánélet egyensúlyt is könnyebben tartom. Alapvetően is olyan embernek ismerem magam, aki odafigyel a legapróbb részletekre is, de az átláthatóság érdekében általában priorizálom a teendőimet és szisztematikusan, különböző színekkel jelölöm a programokat.
Honnan inspirálódsz a hétköznapokban és a munkád során?
Mi az az egy dolog, amit mindig is meg akartál tanulni, vagy kipróbálni, de eddig nem volt rá lehetőséged?
Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy elvégezzek egy barista és bartender tanfolyamot, mert évek óta vonz a kávék és koktélok világa. Mivel a vendéglátásban nem tudnám magam hosszú távon elképzelni, ezért eddig sosem vágtam bele, de hobbi szinten szívesen töltenék időt vele, például családi és baráti összejöveteleken.
Hosszú távon a rendezvényszervezésben képzeled el magad?
Mit tanácsolsz a pályakezdőknek?
Sokat segíthet ha tisztában vannak a képességeikkel, jövőbeli terveikkel és ennek megfelelően kezdik el kiépíteni a karrierjüket. Legyenek nyitottak, kezdeményezők, kitartóak és céltudatosak a mindennapokban, valamint ragadják meg az élet adta lehetőségeket, hiszen én is így kerültem ebbe a szerencsés helyzetbe, hogy azzal foglalkozhatok, amit szeretek.